12.09.2011

Міжнародний день танго/ International Day of Tango

Сьогодні у "Метро" усе буде ТАНГО! Цієї ночі ми відзначатимемо Міжнародний день танго. Тож у повітрі розіллються пристрасні латиноамериканські ритми, а на танцполі вируватимуть непідробні емоції – пристрасть і ревність, ненависть і любов, конфлікт і примирення… Атмосферу підігріє крапля еротики та вибуховий коктейль почуттів, без яких не обходиться цей танець.
Приходь, приєднуйся, танцюй! Не приховуй почуттів, не гаси свій темперамент! І пам’ятай, що для танго потрібні двоє. Тож не забудь запросити на вечірку свою половинку. Бо де, як не у танці, де як не у “Метро”, коли, як не цієї ночі, ти зможеш розповісти про свої почуття без слів?

----------------------------------------------------------

Tonight everything will be TANGO in “Metro Club”! We are going to celebrate an International Day of Tango this evening. So, passionate Latin American rhythms will fill the air and there will be only sincere emotions eddying on the dance floor, such as passion and jealousy, hatred and love, conflict and reconciliation…A drop of erotic and a blast cocktail of feelings without which this dance cannot be imagined will warm the atmosphere up.
Come, join and dance! Do not hide your feelings; do not blow out your temperament! And remember that there should be two partners for tango. So, do not forget to invite your sweetheart, because when, if not while dancing, where, if not in “Metro”, when, if not during this night, will you be able to tell about your feelings without words?

----------------------------------------------------------

Для дівчат вхід "безкоштовно''': Пн-Чт на Нд до 23:00, Пт та Сб до 22:00!/ Free entry for girls: Mo-Th and Su till 23:00, Fr and Sa till 22:00!

----------------------------------------------------------

НАЯВНІСТЬ ДОКУМЕНТІВ ЩО ЗАСВІДЧУЮТЬ ВІК ТА ОСОБУ - ОБОВЯЗКОВА!!!!!/ It's obligatory to have the documents which verify your age and identity!!!!!

----------------------------------------------------------

International METRO Club info-line +38-067-670-42-43

www.metroclub.com.ua

www.facebook.com/metroclub.com.ua

www.bit.ly/metroclub-tripadvisor

www.bit.ly/metroclub

No comments:

Post a Comment

Note: Only a member of this blog may post a comment.

Disqus for Metro Club Lviv